O nas

Nie tylko nasze logo jest zielone. Z pasją dbamy o środowisko, nasze lokalne społeczności i organizacje charytatywne.

Ekologia i rozwój są częścią EcoFood24. Jako właściciel marki opieramy naszą współpracę z jedną z najlepszych firm na świecie, która stara się przekraczać granice zarówno pod względem odżywiania, jak i możliwości produkcyjnych.
Zespół badawczo-rozwojowy współpracuje z zespołami ekspertów ds. Żywienia, produkcji, jakości i innymi kluczowymi działami, aby dostarczać przełomowe i innowacyjne rozwiązania.

Zgodnie z podstawowymi wartościami EcoFood24 zdecydowano o współpracy z rewolucyjną firmą, która zainwestowała znacznie w technologię, która zapewni pupilom naszych klientów wyjątkowe możliwości smakowe, ale także, co najważniejsze, zapewni zwierzętom dietę bogatą w składniki odżywcze ze świeżo przygotowanych składników.

Rozumiemy, że zwierzęta wiedzą, że świeże jest najlepsze; dlatego świeże mięso to nasza pasja. Korzystając ze współpracy na zasadzie partnerstwa z firmą produkcyjną, która korzysta z unikalnego procesu, opracowując najlepsze receptury, które zapewniają wyjątkowe produkty na rynku, szczycą się najwyższą zawartością świeżego mięsa i zapewniają zwierzętom najbardziej smaczny i korzystny pod względem odżywczym posiłek.

Od 12lat jesteśmy właścicielami rasowych kotów,  prawdopodobnie najbardziej wybrednych żywieniowo. Na podstawie obserwacji zostały stworzone wyjątkowe karmy marki Ecofood 24, której to marki jesteśmy właścicielami. Nasze koty nareszcie jedzą z apetytem naszą karmę.

Odwiedź nasz sklep

Kuchnia smaków

Obsesja na punkcie najlepszej na świecie karmy dla zwierząt domowych i najlepszych składników na świecie skłoniła naszego partnera do zainwestowania ponad 80 milionów funtów w budowę najnowocześniejszej kuchni ze składnikami, która testuje, przetwarza i przechowuje wszystkie te fantastyczne składniki i gotowe produkty.

Inwestycja ta zagwarantuje klientom pełne zaufanie do pochodzenia i identyfikowalności wszystkich receptur.

Obecnie przy produkcji używanych jest ponad 700 składników i ponad 800 różnych receptur, wyzwaniem była automatyzacja bardzo złożonego systemu.

Przy produkcji wykorzystywane są również zautomatyzowane pojazdy kierowane (AGV), które pomagają w przemieszczaniu składników i żywności na miejscu. Trzy firmy zajmujące się oprogramowaniem były zaangażowane w automatyzację całej produkcji.

Peptydy kolagenowe i kolagenowe w karmie dla zwierząt

Unikalną cechą EcoFood24 jest wybieranie najlepszych składników mięsnych i rybnych u źródła. Wiemy, że te składniki naturalnie zawierają kolagen, chociaż ilości różnią się w zależności od rodzaju tkanek zwierzęcych. Załóżmy na przykład, że testujemy różne części całego kurczaka. W tym przypadku widzimy, że kolagen jest najbardziej obfity w skórze, następnie w tuszy (z kości i chrząstki), z mniejszą ilością w mięsie szkieletowym i narządach wewnętrznych (trzewiach). Granulki wykonane z naturalnych składników zawierających kolagen, takich jak niektóre świeżo przygotowane mięso i ryby, zostaną strawione i wchłonięte przez zwierzę, dostarczając organizmowi elementów budulcowych (szczególnie aminokwasów glicyny i proliny) do wytwarzania większej ilości kolagenu, co może pomóc utrzymać zdrowe kości, stawy i skórę.

Dzięki najnowszym pracom badawczo-rozwojowym nad hydrolizą białek i wprowadzeniu innowacyjnego procesu „ wysokostrawnego białka ” (HDP), możena wstępnie strawić kolagen z wybranych składników mięsnych i rybnych na peptydy kolagenowe, stosując ostrożne kontrolowana hydroliza enzymatyczna przed dodaniem ich do pysznych krokietów.

Freshtrusion Oznacza więcej włączenia świeżego mięsa

Rozumiemy, że zwierzęta wiedzą, że świeże jest najlepsze; dlatego świeże mięso to pasja wykorzystana przy produkcji. Korzystając z unikalnego procesu, zostały opracowane receptury, które zapewniają wyjątkową jakość na rynku, szczycą się najwyższą zawartością świeżego mięsa i zapewniają zwierzętom najbardziej smaczny i korzystny pod względem odżywczym posiłek.

Korzyści Freshtrusion®

Wierzymy, że karmione zwierzęta zasługują na to, co najlepsze. Dlatego została stworzona wyjątkowa technologia Freshtrusion, w ścisłej współpracy również z Uniwersytetem w Nottingham do dalszej analizy i testowania.

Kuchnia Mięsna

W kuchni mięsnej w miejscu produkcji każde mięso jest delikatnie gotowane w temperaturze około 82ºC (180ºF), aby chronić białka i zapewnić zwierzęciu maksymalną strawność i wartość odżywczą. Dzięki zastosowaniu wiodącej na świecie technologii można również zmniejszyć wilgotność świeżo przygotowanego mięsa i włączyć coraz większe ilości świeżego mięsa do wiodących na rynku receptur.

Jak powstaje sucha karma dla zwierząt domowych EcoFood24?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje sucha karma dla zwierząt? Właściciele zwierząt widzą gotowe krokiety, gdy otwierają opakowania dla swoich psów i kotów. Istnieje jednak rygorystyczny proces, który zapewnia, że ​​krokiety są bardzo pożywne i smaczne dla ich zwierząt. Każdy przepis na suchą karmę dla zwierząt domowych jest inny i każdy producent ma inne praktyki.

Freshtrusion™

Wiedząc, że poprzez delikatne i powolne gotowanie mięsa w domu uzyskujemy najlepsze smaki i łatwo strawne posiłki, nasz zaufany partner stosuje podczas produkcji naszych karm ten sam procez nazywany Freshtrusion. Najwyższej jakości składniki takie jak mięso z łososia czy kaczki jest delikatnie gotowane, tak aby wzmocnić smak, chronić białka i zachować wszystkie wartości odżywcze, co zapewnia, że karma EcoFood24 jest lekkostrawna i przepełniona tym, czego najbardziej potrzebuje Państwa pupil. Dzięki takiemu procesowi nasz producent wykorzystuje oleje zawarte w mięsie i używa ich, aby podkreślić walory smakowe karmy.

Zebrane ze źródła

Podróż do tworzenia naszej suchej karmy dla zwierząt zaczyna się od zaufanych farm i łowisk, gdzie pozyskiwane są najlepsze świeże ryby i mięso. Składniki te są transportowane w warunkach chłodniczych, aby zachować jak najświeższą jakość. Następnie są one przewożone z powrotem do centrum produkcyjnego, gdzie poddawane są szczegółowym testom jakości.

Proces powstawania suchej karmy dla zwierząt domowych EcoFood24

Proces gotowania rozpoczyna się w Nowoczesnej Kuchni Składników, gdzie świeże mięso i oleje są przygotowywane przed dokładnym odważeniem suchych składników. Po zakończeniu składniki są transportowane na wielbłądach (pojazdach sterowanych automatycznie) na linie produkcyjne. Tutaj wykorzystana jest najnowszą technologia do dalszego mieszania składników gotowych do wytłaczania.

Wytłaczanie

Po przygotowaniu suchych składników są one sprawdzane , czy świeżo przygotowane oleje powstałe w mięsnej kuchni są gotowe do produkcji. Sprawdzane jest również, czy świeżo przygotowane mięso jest gotowe do ponownego połączenia z olejami. Po zebraniu wszystkich składników w kondycjonatorze wstępnym dodaje się parę wodną i wodę, co powoduje rozpad skrobi przed przejściem do cylindra ekstrudera. Produkcja posiada podwójną wytłaczarkę Thermal Twin Extruder, która pozwala tworzyć najbardziej zaawansowane receptury suchej karmy dla zwierząt domowych Eco Food 24 o wysokiej zawartości świeżego mięsa, aby sprostać wymaganiom naszych klientów końcowych. Ponadto sprawdzana jest gęstość i rozmiar krokietów, aby zapewnić, że wytwarzana jest wyłącznie karma najwyższej jakości.

Suszenie i powlekanie

Ultra-zaawansowana technologia zapewnia spójny i jednolity proces suszenia, umożliwiający delikatne obchodzenie się z krokietami i doskonałą kontrolę nad krokietami. Precyzyjna technologia powlekania próżniowego jest stosowana w celu zapewnienia optymalnych walorów smakowych poprzez nasycenie wewnętrznej struktury plastra miodu każdego krokieta, co uzyskuje się poprzez ważenie krokietów oraz dodanie odpowiednich olejów i hydrolizatów(głównie pozyskanych z wątroby zwierzęcej). Jeśli jest to niepoprawne, produkcja jest zatrzymywana do czasu przywrócenia dokładności Na ostatnim etapie procesu następuje dalsze delikatne chłodzenie, aby zapewnić naszym klientom końcowym najlepszą na świecie karmę dla zwierząt domowych Eco Food 24. Sucha karma jest następnie wysyłana do pakowania w worki. Wytwarzanie najlepszej na świecie suchej karmy dla zwierząt domowych Eco Food 24 wymagała lat inwestycji, poświęcenia i wiedzy. Wiemy, jak ważna jest karma dla naszych klientów, a przede wszystkim dla samych zwierząt. Dlatego możemy się poszczycić niczym innym niż najlepszą karmą dla zwierząt na świecie Eco Food 24.

Przepisy prawne

Zgodnie z FEDIAF, organizacji handlowej reprezentującej europejski przemysł karmy dla zwierząt domowych, ważne jest, aby zwierzęta otrzymały bezpieczny i dieta zbilansowana pod względem odżywczym. Karma dla zwierząt jest regulowana w taki sam sposób, jak żywność dla ludzi i może zawierać wyłącznie legalnie dozwolone składniki i pochodzi od zarejestrowanych dostawców. Typowe składniki karmy dla zwierząt domowych obejmują źródła białka, takie jak drób, wołowina i ryby, jak również warzywa, witaminy i minerały zapewnienie zbilansowanej diety dla zwierząt domowych. W jaki sposób powstaję sucha karmę EcoFood24 dla zwierząt domowych? W karmie EcoFood24 zastosowano kilka procesów, aby stworzyć najlepszą na świecie karmę dla zwierząt domowych.

Innowacje

Innowacja w akcji Wenger TT363 Projekt Wenger Wytłaczarka TT3630 Thermal Twin jest inna niż inne stosowane obecnie wytłaczarki dwuślimakowe. Wenger TT3630 działa w doskonałej harmonii z kondycjonerem Wenger High-Intensity Pre-Conditioner (HIP) pod względem wzornictwa, możliwości i wydajności.Składniki są delikatnie mieszane w HIP przez dwa niezależnie napędzane wałki, które pozwalają na „wtłaczanie” pary do produktu. Kątowe porty wtrysku pary w cylindrze ekstrudera, ustawione w kierunku przepływu materiału, wraz z unikalnym profilem ślimaka, umożliwiają dalsze wmieszanie pary do produktu. Oznacza to, że TT3630 może wykorzystać do czterech razy więcej energii cieplnej i pół do jednej czwartej energii mechanicznej niż inne maszyny dwuślimakowe. Zredukowana energia mechaniczna zapewnia znacznie mniej agresywny proces gotowania w porównaniu z bardziej tradycyjnymi konwencjonalnymi ekstruderami o wysokim współczynniku ścinania. Pomaga to zachować strawność białek i przetrwanie naturalnych witamin i minerałów zawartych w pożywieniu, jednocześnie osiągając ponad 90% gotowania. Ten nowy opatentowany proces oznacza również, że może przetwarzać węglowodany, takie jak zawartość ziemniaków lub ryżu, bez lepkości, która wcześniej występowała w innych konstrukcjach wytłaczarek. Skrobie mogą być w pełni ugotowane bez uszczerbku dla właściwości funkcjonalnych i organoleptycznych. Jednak najbardziej ekscytującą perspektywą jest możliwość produkcji suchej karmy i przysmaków zawierających do 70 procent świeżego mięsa. Proces gotowania kończy się unikalnym 2-stopniowym suszeniem wstępnym i suszeniem wtórnym, które pozwala usunąć wysoki poziom wilgoci występującej w High Fresh Meat Kibbles oraz system powlekania próżniowego, który zapewnia niezrównaną konsystencję podczas nakładania tłuszczów i olejów po wytłaczaniu. Wszystko to oznacza, że producent naszej karmy posiada jeden z najnowocześniejszych na świecie zakładów produkcyjnych do produkcji suchej karmy dla zwierząt domowych.

Odżywianie

Zespół ds. żywienia fachowo opracował wszystkie przepisy. Zespół wykorzystuje wiedzę z zakresu biologii zwierząt i żywienia, aby oferować fachowe wsparcie i porady podczas całej podróży, a przede wszystkim zapewnia zgodność przepisów z najnowszymi przepisami dotyczącymi karmy dla zwierząt domowych. Współpracując z działem badawczo-rozwojowym, pomagają tworzyć nowe receptury z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych rozwiązań i wybierając najodpowiedniejsze surowce przed wysłaniem receptury do prób. Następnie we współpracy z technikami laboratoryjnymi szczegółowo analizują wyniki, zanim nowa receptura zostanie wysłana do produkcji.

Składniki są delikatnie mieszane w kondycjonerze wstępnym o wysokiej intensywności za pomocą dwóch niezależnie napędzanych wałków, co pozwala na "złożenie" pary w produkt.

Kątowe porty pary w cylindrze ekstrudera, ustawione w kierunku przepływu materiału, wraz z unikalnym profilem ślimaka, pozwalają na dalsze wmieszanie pary.

Wykorzystując 4x więcej energii cieplnej i pół do jednej czwartej energii mechanicznej innych maszyn dwuślimakowych, znacznie mniej agresywny proces gotowania zachowuje strawność białek.

Można niezależnie kontrolować temperaturę każdej sekcji, co pozwala udoskonalić indywidualny proces gotowania przepisów.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Nasze deklaracje środowiskowe

Przyszłe pokolenia

Staramy się sprostać potrzebom teraźniejszości poprzez zminimalizowanie naszego wpływu na nasze środowisko, tak aby nie narażać zdolności przyszłych pokoleń.

Nie zanieczyszczać

Będziemy minimalizować i starać się eliminować uwalnianie wszelkich zanieczyszczeń, które mogą szkodzić naszej ziemi, wodzie, powietrzu lub zdrowiu naszych sąsiadów.

Zrównoważone wykorzystanie zasobów

Będziemy wykorzystywać w sposób zrównoważony wszystkie odnawialne zasoby naturalne, takie jak woda, która spada na nasz teren, odpady organiczne wytwarzane w ramach naszych procesów na miejscu, gleby naszych gospodarstw i naturalne surowce, których używamy w naszych produktach.

Utylizacja odpadów

Zminimalizujemy powstawanie odpadów, a tam, gdzie to możliwe, ograniczymy, ponownie wykorzystamy, poddamy recyklingowi i odzyskamy wszystkie możliwe materiały oraz będziemy starać się zapobiegać składowaniu odpadów.

Efektywne wykorzystanie energii

Dołożymy wszelkich starań i zainwestujemy, aby korzystać z bezpiecznych dla środowiska i zrównoważonych źródeł energii, gdy zbliżamy się do bezemisyjnej przyszłości energetycznej. Będziemy redukować, odzyskiwać i ponownie wykorzystywać całą możliwą dostępną energię, aby zmaksymalizować efektywność energetyczną i oszczędność energii w naszych działaniach.

Zdrowie naszych współpracowników i naszych społeczności

Zminimalizujemy zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa środowiska dla wszystkich naszych współpracowników i lokalnych społeczności, w których działamy, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia spowodowane hałasem, zapachem, kurzem lub światłem.

Bezpieczeństwo naszych produktów

Dbamy o to, aby wszystkie sprzedawane przez nas produkty były bezpieczne dla właścicieli i ich pupili, którzy spożywają naszą żywność.

Perfekcja

Doskonałość nie jest możliwa, ale możliwy do zdefiniowania jest postęp. Nasza marka może coś zmienić i może starać się zapewnić zrównoważoną przyszłość dla wielu przyszłych pokoleń.

Komunikacja

Wszyscy w EcoFood24 będą pracować wspólnie, aby krok po kroku zapewnić, że nasze zobowiązania zostaną zrealizowane. Będziemy informować naszych klientów o rozwoju naszej marki i o tym, jak możemy kontynuować pracę na rzecz zrównoważonej przyszłości.

0
    0
    Twój koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu